توقف تولید و پشتیبانی .

سامانه مدیریت انبار بر پایه  RFID

سیستمهای مدیریت انبار با استفاده از تکنولوژی RFID به منظور ردیابی و مدیریت بر دارایی های ثابت مـشهود(کالاها)، مدیریت بر تغییرات و جابه جایی آنها و جلوگیری از سرقت انبار طراحی و تولید می شوند. با استفاده از سیستم مکانیزه مدیریتانبار و به لطف تکنولوژی RFID می توانید، تنها با صرف هزینه اندکی کلیه کالاهای خود را کدگذاری نموده و به طور اتوماتیک تردد و تغییرات آنها را ثبت نمایید. مدیریت، ردیابی و جابجایی بین بخش های مختلف انبار علاوه بر نگهداری کالاها به شفافیت مالی و کاهش هزینه های پروژه های مربوطه کمک می کند. بنابراین با بهره گیری از این تکنولوژی سازمان خود را به بهترین و آسان ترین راهکار مدیریت انبار مجهز کنید.

سامانه هوشمند انبار و اموال

مزایای برچسبهای RFID نسبت به بارکد :

  • توانایی ذخیره سازی اطلاعات در تگهای RFID
  • استحکام و دوام بیشتر برچسب های RFID نسبت به بارکد
  • قابلیت برنامه ریزی مجدد در برچسبها
  • امکان قرار دادن تگهای RFID در هر قسمتی از کالا

به این ترتیب اپراتور( انبار گردان / جمع دار انبار ) می تواند به راحتی با قدم زدن در کارخانه و دفاتر، از طریق یک قرائتگر سیار RFID تمام انبار و دارایی ها را استعلام ( جمعداری انبار ) نماید. کاهش عملیات دستی، سبب افزایش میزان صحت و دقت عملیات، استفاده بهینه از زمان، نظارت و مدیریت صحیح در حسابرسی انبار خواهد شد.

 سخت افزار :

در راهکار مدیریت انبار با استفاده از تکنولوژی RFID تعدادی تگ بر اساس نوع و جنس کالا انتخاب و روی کالاها نصب می شوند. این تگ ها به کمک ریدرهای دستی یا ثابت استفاده کرد. با توجه به برآورد صورت گرفته در جهت انجام بهینه پروژه و با توجه به میزان گستردگی محل اجرای پروژه و متریال کالا موجود در انبار تگ مناسب پیشنهاد می گردد. براساس مزایای این نوع تگ ها از جمله سهولت دسترسی در بازار ، کیفیت مناسب ، برد خوب و قیمت، تگ مناسب پیشنهاد می گردد.
استفاده از ریدر های دستی برای کد گذاری کالا و شناسایی کالا پس از کد گذاری توصیه می گردد. پس از بررسی صورت گرفته و نیاز سنجی پروژه ریدر پیشنهادی از تولید کنندگان معتبر در زمینه محصولات RFID ،که شامل یک Handheld و یک عدد Gun RFID می باشد این تجهیزات با توجه به سابقه خوب ، سهولت دسترسی ، گارانتی مناسب و همچنین قیمت مناسب در مقایسه با سایر برندها در رده کیفیتی مشابه پس از بررسی های صورت گرفته پیشنهاد می گردد. برد خواندن Gun این محصول حدود 5 متر و برد نوشتن (Write) حدود 2.5 متر می باشد. همچنین دارای باتری قابل جایگزینی می باشد.

نرم افزار :

در این راهکار نرم افزاری ارائه می شود که حاوی یک بانک اطلاعاتی ترجیحا آنلاین است. این نرم افزار جهت شناسایی کالا کد منحصر به فردی را برای هر کالا تولید و در حافظه تگ ذخیره می کند، سپسID (شماره شناسایی) تگ های خوانده شده توسط سیستم را در یک پایگاه داده ثبت می نماید. نرم افزار مدیریت انبار می تواند از اطلاعات این بانک اطلاعاتی برای ارائه گزارش ها و دیگر قابلیت های نرم افزار استفاده کند. همچنین می تواند با استفاده از اطلاعات موجود در پایگاه داده، خروج را ثبت و اطلاعات مورد نظر را ارایه نماید و یا نسبت به تهیه گزارش های جابجایی انبار و غیره اقدام نماید. این نرم افزار براساس برآورد نیازهای آن مجموعه محترم شخصی سازی شده و ارایه می گردد.

کاربرد سیستم مدیریت انبار :

انبارگردانی، کنترل موجودی، ثبت ورود و خروج کالاها، جلوگیری از سرقت انبار، گزارشگیری از وضعیت و مکان کالاها، بالا بردن امنیت برای اماکن حساس، مواردی که امکان دید مستقیم بر چسب وجود ندارد، مواردی که امکان مخدوش شدن یا خوانده شدن بارکد وجود دارد، تشخیص مغایرت موجودی با اطلاعات پایگاه داده و .